روغن سانیسو / روغن کمپرسور / سردخانه و چیلر / خرید و لیست قیمت / سری GS و سری SL / کالابرودت / 02177677053

 

 

خرید روغن سانیسو

 

 


روغن سانیسو مخصوص کمپرسور های برودتی


 

روغن سانیسو به طور کلی در تمامی کمپرسورهای سیستم برودتی و تهویه مطبوع جهت روان کاری کمپرسور مورد استفاده قرار می گیرد. کمپرسور سردخانه زیرصفر، کمپرسور سردخانه بالای صفر، کمپرسور تونل انجماد، کمپرسور چیلر تراکمی، کمپرسور سردخانه فریونی، کمپرسور کولرگازی خانگی، کمپرسور روتاری، کمپرسور سیلندر پیستونی، کمپرسور اسکرال، کمپرسور اسکرو، کمپرسور دو مرحله ای، کلیه سیستم های برودتی و…. همگی موارد مصرف روغن سانیسو می باشد.

 

Suniso 5G

 

 

 


مدل های روغن سانیسو مخصوص کمپرسور های برودتی


 

جهت خرید و یا مشاهده قیمت هر کدام از مدل های روغن سانیسو بر روی آن کلیک نمایید:

 

 

 

روغن کاری کمپرسورهای سیستم های برودتی برعملکرد هر چه بهتر این سیستم تاثیر می گذارد و به نوعی بر روی حرکت و کارکرد روان قطعات کمپرسور به کار می رود. برای اینکه قطعات متحرک داخل کمپرسور در اثر حرکت بر روی هم دچار اصطحکاک و ساییدگی نشوند، از روغن کمپرسور استفاده می کنند تا به راحتی این قطعات بر روی هم حرکت کنند.

 

روغن کمپرسور

 

 

کمپانی سانیسو، تولید کننده روغن کمپرسورهای برودتی، شرکتی بلژیکی می باشد که از سال 2007 اقدام به تولید روغن های کمپرسور برودتی کرده است. این کمپانی، روغن های خود را در ظرف های مشکی 4 لیتری به بازار جهانی عرضه می نماید.

 

 

روغن سانیسو

 

 

روغن سانیسو در کمپرسور با مبرد مخلوط می شود اما از نظر واکنش شیمیایی با مبرد از مقاومت خوبی برخوردار است و با مبرد واکنش نمی دهد. این روغن هنگام خروج از کمپرسور توسط قطعه ای به نام اویل سپراتور از مبرد جدا می شود و وارد سیستم برودتی نمی شود. روغن کمپرسور جدا شده از مبرد توسط لوله ای جداگانه دوباره به کمپرسور باز می گردد تا مجددا مورد استفاده قرار گیرد.

 

با وجود اویل سپراتور در مسیر مخلوط روغن و مبرد، اما همچنان درصد بسیار ناچیزی از روغن همراه مبرد وارد سیستم برودتی می شود.سایت گلاس موجود در کمپرسور، باید بر روی کمپرسور به گونه ای نصب شود تا همیشه در معرض دید اپراتور باشد تا سالم و شفاف بودن روغن کارتل کمپرسور را چک کند.

 

 

 


مزایای روغن سانیسو مخصوص کمپرسور های برودتی


 

روغن سانیسو یکی از مقرون به صرفه ترین و با کیفت ترین روغن های موجود در بازار ایران می باشد. این روغن کمپرسور مانند روغن کمپرسور دیگر برندها، دارای نوع تقلبی می باشد. از نظر ظاهری به هیچ وجه نمی توان تشخیص مدل اصل یا تقبلی بودن این روغن را تشخیص داد. فقط و فقط جهت خرید نوع اصل آن حتما باید از فروشگاه ها و فروشندگان معتبر خریداری شود. این روغن به خوبی با مبرد مخلوط می شود اما با آن واکنش شیمیایی نمی دهد. همچنین این روغن با قطعات فلزی کمپرسور وارد واکنش شیمیایی نمی شود.

 

کیفیت بالای روغن سانیسو باعث شده است که توسط اکثر تعمیرکاران کمپرسور سردخانه و یا چیلر پیشنهاد شود. این روغن هم در صنعت و هم در مصارف خانگی و زندگی روزمره کاربرد دارد. روغن سانیسو از نظر استانداردهای جهانی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و در اکثر کشورهای جهانی بازار فروش قابل توجهی را در صنعت برودت به خود اختصاص داده است.

 

 

روغن کمپرسور سانیسو

 

 

استفاده از روغن سانیسو باعث تمیزی در سیستم برودتی می شود زیرا این روغن در لوله های سیستم های برودتی رسوب نمی کند  و باعث می شود که در لوله ها گرفتگی ایجاد نشود. همچنین این روغن مانع از تشکیل لایه های اسیدی روی قطعات مختلف سیستم می شود، به همین دلیل عمر مفید دستگاه بالاتر می رود و دستگاه دیرتر پوسیده می شود.

 

روغن سانیسو در دماهای بسیار پایین سردخانه و سیستم برودتی شکل و پایداری خود را حفظ می کند و به هیچ عنوان دچار موم شدگی نمیشود. این روغن در دمای بالای صفر و زیر صفر راندمان خود را حفظ کرده و خاصیت خود را از دست نمی دهد و همواره بیشترین بازدهی را دارد. به دلیل اینکه در قسمت سیم پیچ سیستم و به طور کلی وارد قسمت برقی سیستم برودتی می شود، از عایق الکتریکی قوی برخوردار می باشد.

 

روغن سانیسو دارای خاصیت خنک کنندگی سیستم کمپرسور است. زمانی که کمپرسور شروع به کار می کند، درجه حرارت قطعات متحرک داخلی آن بالا می رود اما این روغن گرمای قطعات داخلی را به خود جذب می کند. روغن سانیسو از شاخصه ویسکوزیته خوبی برخوردار می باشد و در برابر تغییرات درجه حرارت، کمترین تغییر ممکن را دارد.

 

 

 


انواع روغن سانیسو مخصوص کمپرسور های برودتی


 

روغن سانیسو مخصوص کمپرسور در 2 سری GS و SL توسط شرکت سانیسو بلژیکی تولید می شوند. روغن سانیسو سری GS از پالایش روغن های نفتی بدست می آید و از نوع روغن های مینرال یا معدنی می باشد. در مقابل روغن سانیسو سری SL از فرآیند های سنتزی بدست می آید و از نوع روغن های مصنوعی یا سنتیک و یا پلی استر است.

 

روغن سانیسو مخصوص کمپرسور سری GS در 3 مدل 3GS و 4GS و 5G در بازار ایران جزء روغن های پر مصرف می باشند. اما در بازار جهانی علاوه بر این 3 مدل، 2 مدل دیگر 3.5GS و 4.5GS هم مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر غلظت روغن های سری GS به ترتیب از 3GS و 3.5GS و 4GS و 4.5GS تا 5G دچار افزایش غلظت می شوند.

 

روغن سانیسو مخصوص کمپرسور سری GS در دمای منفی 18 درجه سانتی گراد هم کارایی دارند. همچینین سری GS نسبت به سری SL  قیمت پایین تری دارد و رطوبت کمتری را به خودت جذب می کند.

 

روغن سانیسو سری GS با مبردهای نوع CFC  و HCFC از قبیل R22 ، R123 ، R11 ، R12 ، R13 ، R502 ، R503 ، R500 ، R131b1 ، R114 ، R113 ، R124 ، R401a  ، R402a  ، R402b ، R403b ، R406a  ، R408a  ، R409a و مبرد آمونیاکی R717 سازگار می باشد.

 

 

Suniso 3GS

 

 

روغن سانیسو مخصوص کمپرسور سری SL در 3 مدل SL32 و SL68 و SL100 جزء پر مصرف ترین مدل ها در بازار ایران می باشد. اما در کنار این 3 مدل، از سری SL ، 4 مدل دیگر SL22 ، SL46 ، SL170 ، SL220 توسط شرکت سانیسو تولید و به بازار جهانی عرضه می گردد. روغن سانیسو مخصوص کمپرسور سری SL نسبت به سری GS اثر طولانی تر و عمر بیشتری دارد.

 

روغن سانیسو مخصوص کمپرسور سری SL با مبرد سازگار با ازون یا همان نوع HFC متناسب است. از جمله مبردهای سازگار با روغن سانیسو سری SL می توان R23 ، R134a ، R234fa ، R404a ، R407a ، R407b ، R407c ، R410a ، R507 ، R508 نام برد.

 

Suniso SL68

 

 

 


کارکرد روغن سانیسو مخصوص کمپرسور های برودتی


 

به طور کلی مدت زمان کارکرد روغن سانیسو در کمپرسور سیستم برودتی، به نوع کمپرسور، نوع سیستم برودتی و مدت زمان کارکرد سیستم برودتی بستگی دارد. اما تا زمانی که رنگ روغن کمپرسور تیره و کدر نشده و خاصیت خود را حفظ کرده است، میتوان از آن استفاده کرد. هنگامی که به هر دلیلی سیم پیچ کمپرسور دچار آتش سوزی می شود، روغن کمپرسور را نیز تعویض می کنند.

 

در نتیجه مدت زمان استفاده از روغن سانیسو، مانند روغن موتور تایم مشخصی ندارد که این مشخصه از تفاوت های روغن برودتی با روغن معمولی می باشد. روغن سانیسو جزء روغن هایی می باشد که کارکرد بلند مدت تری نسبت به روغن های دیگر دارد. در هر بار تعمیر کمپرسور سردخانه یا چیلر باید روغن آن به طور کامل تخلیه و بعد از تعمیر، مجددا با روغن جدید جایگزین شود.

 

نکته قابل توجهی که درباره این روغن باید توجه شود، این است که این است که این روغن نباید در معرض رطوبت یا اکسیژن قرار گیرد. زمانی که روغن کمپرسور در معرض رطوبت و یا اکسیژن قرار می گیرد واکنش می دهد و اسیدی تولید می شود که بسیار برای قطعات متحرک داخلی کمپرسور مضر می باشد.

 

 

روغن کمپرسور بیتزر

 

 

معمولا از مدل 3GS برای کمپرسور سیستم های برودتی زیر صفر استفاده می شود زیرا مقدار عددی نقطه ریزش آن نسبت به سایر روغن های سری GS پایین تر می باشد. از روغن سانیسو مدل 4GS برای کمپرسور سیستم های برودتی بالای صفر و تهویه مطبوع استفاده می شود و همچنین معمولا از روغن سانیسو مدل 5G جهت روغن کاری کمپرسورهای اسکرو استفاده می شود.