فن سردخانه / فن کندانسور چیلر / خرید و لیست قیمت / فروش اینترنتی / نصب و مشاوره / کالابرودت / 02177677053

 

 

خرید فن کندانسور و اواپراتور ftp

 


فن سردخانه


 

فن وسیله ای است که با استفاده از جریان الکتریکی، هوا را جابجا می کند. از فن برای تولید جریان هوا در بیشتر دستگاه های برودتی صنعتی استفاده می شود. فن سردخانه ای در سردخانه برای سرعت بخشیدن به انتقال حرارت کاربرد دارد. فن ها در مبدل های حرارتی مثل کندانسور و اواپراتور به کار گرفته می شود که از دو بخش پروانه فلزی و یک الکتروموتور با سیم پیچ مسی تشکیل شده است.

پروانه فلزی این فن سردخانه ای دارای مقاومت در برابر خوردگی هستند. فن ها را در مدل های مختلف از نظر شکل پروانه، قطر پروانه، تعداد پره و دور موتور تولید می شود. همچنین فن های سردخانه ای را براساس مشخصات فنی سردخانه و حجم هوای جابجایی انتخاب می کنند. از مزایای فن سردخانه می توان به مصرف انرژی پایین و افتصادی بودن، انتقال هوا، عملکرد بسیار قدرتمند و هزینه راه اندازی مناسب و مقرون به صرفه اشاره کرد.

 

فن کندانسور و اواپراتور

 

 

 


تاریخچه فن 


 

اولین بار هندی ها برای خنک کردن خود از فن استفاده کردند. حدود 500 سال پیش که هند مستعمره انگلیس به شمار می آمد، روستاییان هندی برای اولین بار فن را اختراع کردند. آنان با استفاده از برگ گیاهانی مانند بامبو و متصل کردن این برگ ها به دسته هایی که حرکت میکردند توانستند اختراعی به نام Punkah انجام دهند.

این وسیله اختراعی به سقف آویزان می شد و توسط خدمتکاری که پانکواله نام داشت به حرکت در می آمد و باعث خنک شدن محیط می شد. بعید نیست واژه پنکه از همین نام گرفته شده باشد. اما اولین بار در سال 1830 ساخت فن با هدف تهویه هوا توسط دو صنعتگر و مهندس چینی به نام های Ding Huan و Han Dynasty ساخته شد.

 

 

 


انواع فن سردخانه ای برودتی


 

فن سردخانه ای از لحاظ ابعاد، دور موتور، توانایی مکش به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. انواع فن های برودتی به 2 حالت قابدار و بدون قاب تقسیم شده است. در هر سیستم برودتی مانند سیستم سردخانه یا چیلرهای هوا خنک، فن در 2 قسمت کندانسور و اواپراتور به کار گرفته می شود. در کندانسور و اواپراتور های هوا خنک بیشتر از فن های بدون قاب استفاده می شود.

 

 

 


فن کندانسور


 

گاز خروجی و کمپرس شده از کمپرسور دما و فشار بالایی دارد. اگر این گاز گرم مستقیم وارد یونیت کندانسور شود، در ادامه اواپراتور توانایی خود را در خنک کردن سیستم برودتی از دست می دهد. گاز گرم ورودی به کندانسور در درون کویل ها جریان می یابد و فن های کندانسور باعث جریان هوا در بین کویل ها می شود و گاز گرم خنک می شود. به عبارتی توسط فن، گرمای گاز درون کویل ها به محیط بیرون هدایت می شود و گاز درون کمپرسور به مایع (تقطیر) تبدیل می شود. در کندانسور های هوایی معمولا از 1 تا 10 فن بنا بر ظرفیت دستگاه استفاده می شود. قطر این فن ها از 35 تا 50 سانتی متر است.

 

فن کندانسور

 

 


فن اواپراتور


 

گاز مایع با دمای خنک تر از شیر انبساط عبور کرده و توسط سوزن آن به درون لوله های ورودی اواپراتور پاشیده می شود. در این مرحله مبرد بخار شده و به گاز تبدیل می شود. این تغییر فاز باعث می شود که اواپراتور توانایی سرد کردن را حفظ کند و باعث سردتر شدن محیط اطراف خود بشود. سرمای تولید شده در اواپراتور توسط فن های اواپراتور به محیط بیرون دمیده می شود. این عمل در سردخانه باعث خنک شدن فضای اتاقک سردخانه می شود. در اواپراتور های هواخنک بنا بر ظرفیت خود از 1 تا 6 فن استفاده می شود. قطر فن های اواپراتور معمولا از 35 تا 63 سانتی متر انتخاب می شود.

 

 

 


فروش فن سردخانه


 

در سردخانه های مربوط به نگهداری مواد گوشتی و لبنیات برای خروج بوی مواد غذایی از هوای سردخانه و تهویه های مطبوع از فن ها استفاده می کنند. در ادامه به معرفی برخی از برند های تولید کننده فن سردخانه و یا فن کندانسور و اواپراتور می پردازیم:

 

 


فن کندانسور و اواپراتور فن آوران تهویه پیام ftp


 

شرکت ایرانی فن آوران تهویه پیام در زمینه تولید فن های برودتی کندانسور و اواپراتور فعالیت دارند. به دلیل بالا بودن کیفیت فن های تولیدی این شرکت و رضایتمندی مشتری، این شرکت توانسته در 6 سال پیاپی از سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده تندیس های متوالی دریافت نماید. کلیه محصولات این شرکت دارای 24 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

 

جهت خرید، مشاهده قیمت و اطلاعات فنی فن کندانسور و اواپراتور ftp، بر روی محصول مورد نظر کلیک نمایید:

 

فن 35 سانت سردخانه ای تک فاز مدل YWF4E-350S               فن 35 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF4D-350S

فن 40 سانت سردخانه ای تک فاز مدل YWF4E-400S               فن 40 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF4D-400S

فن 45 سانت سردخانه ای تک فاز مدل YWF4E-450S               فن 45 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF4D-450S

فن 50 سانت سردخانه ای تک فاز مدل YWF4E-500S               فن 50 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF4D-500S

فن 60 سانت سردخانه ای تک فاز مدل YWF4E-600S               فن 60 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF4D-600S

فن 63 سانت سردخانه ای تک فاز مدل YWF6E-630S               فن 63 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF4D-630S

فن 71 سانت سردخانه ای سه فاز قابدار مدل YWF6D-710S          فن 80 سانت سردخانه ای سه فاز قابدار مدل YWF6D-800S

فن 71 سانت سردخانه ای سه فاز مدل YWF6D-710S

 

 


فن کندانسور و اواپراتور زیلابگ


 

یکی از برند های تامین کننده فن سردخانه (کندانسور و اواپراتور) برای مصارف برودتی در ایران، زیلابگ است. زیلابگ، تولید کننده فن ها و دمنده ها تاسیسات حرارتی و برودتی است. فن های بدون قاب سردخانه ای در اواپراتور و کندانسور نصب می شود.

 

 

 


 فن کندانسور و اواپراتور EBM


 

فن های کندانسور و اواپراتور برند EBM (ای بی ام)، محصول تولیدی کشور آلمان است. این محصول تهدیدی برای محیط زیست و آسیب به طبیعت محسوب نمی شود.

 

 

فن ویکی پدیا