فیلتر درایر / کر درایر / فیلتر ساکشن / خرید و لیست قیمت / سردخانه و چیلر / فروش اینترنتی / دانفوس / کستل / آلکو / کالابرودت / 02177677053

 

 

خرید فیلتر درایر دانفوس

 

 

طراحی و ساختمان سیستم های برودتی به شکلی است که ورود ذرات آلوده کننده مانند گردو خاک و همچنین آب و زطوبت، باعث وارد شدن صدمات به دستگاه می شود. رطوبت، گرد و خاک و ناخالصی، در هر سیستم برودتی وجود دارد. وجود این رطوبت و گرد و خاک و ناخالصی در سیستم برودتی علاوه بر فاسد شدن و گاز مبرد و روغن تبرید، باعث واکنش شیمیایی و تولید اسید و لجن می شود. این اسید و لجن ها موجب نابودی قطعات جانبی چرخه تبرید، به خصوص کمپرسور می شود. همچنین باعث کاهش طول عمر سیکل تبرید می شود.

 

در صنعت برودت برای جذب رطوبت و گرد و خاک سیستم، از فیلتر درایر استفاده می کنند. این قطعه جذب کننده رطوبت و گرد و خاک بوده و می تواند ناخالصی های سیستم را در لوله پیش از ورود به کمپرسور جذب کند. به عبارتی دیگر، این قطعه باعث تمیزی و خشکی سیستم برودتی می شود. این قطعه معمولا بعد از کندانسور و قبل از لوله مویین و شیر انبساط، در خط مایع نصب می شود.

 

 

 


فیلتر درایر


 

فیلتر درایر یکی از مهم ترین قطعات سیکل تبرید می باشد که وظیفه آن جذب رطوبت، ناخالصی، گرد و غبار از سیستم است. وجود رطوبت و ناخالصی باعث از بین رفتن قطعات سیستم به خصوص کمپرسور می شود. همچنین ممکن است رطوبت داخل سیستم در صورت جذب نشدن، با عناصر شیمیایی روغن کمپرسور و یا مبرد، وارد واکنش شده و باعث تولید، اسیدهای قوی و ضعیف شود، که این اسید می تواند در قطعات کمپرسور ایجاد خردگی کند.

 

فیلتر درایرهای سیستم های برودتی را با توجه به سایز خط مایع انتخاب می کنند. همچنین از این قطعه در سردخانه ها و چیلرهای تراکمی استفاده می شود. در ادامه به فبلتر درایرهای تولیدی برند های مختلف اشاره می کنیم:

 

 

فیلتردرایر تولیدی شرکت دانفوس

 

شرکت دانمارکی دانفوس یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کننده قطعات برودتی در این صنعت به شمار می آید. در عکس زیر می توانید، ظاهر فیلتر درایر را مشاهده نمایید. این فیلتر درایر تولید شرکت دانفوس است. این فیلتر درایرهای تولیدی شرکت دانفوس در 2 نوع مهره ای و جوشی و در سایز های 1/2 ، 3/8 ، 5/8 و 7/8 به بازار عرضه می گردد.

 

فیلتر درایر

 

 

جهت خرید و یا مشاهده قیمت و مشخصات فنی مدل مورد نظر فیلتر درایرهای دانفوس، بر روی آن کلیک نمایید:

 

فیلتردرایر 1/2 جوشی دانفوس مدل DCL164

فیلتردرایر 1/2 جوشی دانفوس مدل DCL304

فیلتردرایر 1/2 مهره ای دانفوس مدل DCL164

فیلتردرایر 1/2 مهره ای دانفوس مدل DCL304

فیلتردرایر 3/8 جوشی دانفوس مدل DCL083

فیلتردرایر 3/8 جوشی دانفوس مدل DCL163

فیلتردرایر 3/8 مهره ای دانفوس مدل DCL083

فیلتردرایر 3/8 مهره ای دانفوس مدل DCL163

فیلتردرایر 5/8 جوشی دانفوس مدل DCL165

فیلتردرایر 5/8 جوشی دانفوس مدل DCL305

فیلتردرایر 5/8 مهره ای دانفوس مدل DCL165

فیلتردرایر 5/8 مهره ای دانفوس مدل DCL305

فیلتردرایر 7/8 جوشی دانفوس مدل DCL307

 

 

 


کر درایر


 

کر درایر یک هسته مرکزی جامد است که درون پوسته کر قرار می گیرد. کر درایر در واقع بخشی از فیلتر درایر است که همراه با پوسته کر، با هم تشکیل فیلتر درایر می دهند. کر درایر و پوسته کر در کنار هم وظیفه جذب و حذف رطوبت و ناخالصی های خارجی مانند گرد و غبار و روغن را در سیستم برودتی دارند. معمولا در سیستم های برودتی بزرگ از فیلتر درایر با کر درایر قابل تعویض استفاده می کنند.

 

در بازار، کر درایر را در قوطی های فلزی در بسته می توان پیدا کرد، زیرا این هسته جامد باید به دور از هوای آزاد نگه داری شود. در صورت تعویض کر درایر باید سریع این کار انجام شود زیرا اگر کر درایر در هوای بیرون قرار گیرد به سرعت رطوبت هوا را جذب می کند که باعث اشباع شدن و عدم کارایی کر درایر می شود.  کر درایر به همراه پوسته آن در خط مایع سیستم برودتی و قبل از شیر انبساط قرار می گیرد. از معتبرترین کر درایرهای موجود در بازار می توان به کرد درایر تولیدی شرکت دانفوس اشاره کرد.

 

 

کر درایر تولیدی شرکت دانفوس

 

کر درایرهای تولیدی کمپانی دانمارکی دانفوس، در 2 نوع ساده و ضد اسید به فروش می رسد. در صورتی که در سیستم برودتی از مبرد و روغن نا مرغوب استفاده شود، سیستم برودتی اسیدی می شود. جهت پاکسازی سیستم از اسید، درون پوسته کر، از کر درایر ضد اسید استفاده می کنند. پس از مدتی کار سیستم و پاکسازی کامل آن از اسید، کر درایر ضد اسید را با کر درایر ساده تعویض می نمایند.

 

کر درایر دانفوس

 

اصلی ترین مدل های کر درایر دانفوس عبارتند از 48DC ،48DA که به صورت ساده و ضد اسید عرضه می گردد. جهت خرید و یا مشاهده قیمت و اطلاعات فنی بر روی مدل مورد نظر کلیک نمایید:

کر درایر ساده دانفوس – 48DC

کر درایر ضد اسید دانفوس – 48DA

 

 

 


فیلتر ساکشن


 

یکی از قطعات ضروری در سیستم تبرید، فیلتر ساکشن می باشد. این قطعه در داخل پوسته مخصوص خود قرار گرفته و بر روی سیستم برودتی نصب می شود. فیلتر ساکشن وسیله ای است که مواد خارجی مانند روغن، خاک، رطوبت و … را جذب کرده و باعث خشکی و تمیزی سیستم برودتی می شود. فیلتر ساکشن در سیکل تبرید در خط مایع بعد از رسیور و قبل از لوله مویین یا شیر انبساط نصب می شود.

 

 

فیلتر ساکشن تولیدی شرکت دانفوس

 

فیلتر ساکشن برند دانمارکی دانفوس، یکی از با کیفیت ترین فیلتر ساکشن های موجود در بازار ایران می باشد. جهت خرید و یا کسب اطلاع از قیمت فیلتر ساکشن دانفوس مدل 48F کلیک نمایید.