روغن کمپرسور بیتزر آلمان / مدل ها / اهمیت روغن بیتزر / ویژگی ها / انواع / مزایا / کالابرودت / 02177677053

 

 

خرید روغن بیتزر

 


روغن کمپرسور بیتزر 


 

روغن کمپرسور بیتزر مخصوص کمپرسور جهت چرب کردن قطعات متحرک داخلی کمپرسورهای برودتی و تهویه مطبوع استفاده می شود. روغن کاری کمپرسور یکی از مهم ترین اقدامات در تاسیس و نگهداری تاسیسات برودتی می باشد که در صورت رعایت نکردن، خسارت های بسیار زیادی را به تجهیزات وارد می کند.

 

روغن کمپرسور بیتزر مخصوص کمپرسور در روغن کاری کمپرسور سردخانه فریونی، کمپرسور تونل انجماد، کمپرسور چیلر تراکمی، کمپرسور تهویه مطبوع، کمپرسور سیلندر پیستونی، کمپرسور اسکرال، کمپرسور اسکرو کاربرد دارد. برای خرید روغن کمپرسور بیتزر میتوان در سایت کالابرودت به صورت اینترنتی خرید کرد.

 

 

روغن بیتزر

 

 


مدل های روغن کمپرسور بیتزر


 

 

 


جهت خرید و یا مشاهده قیمت هر کدام از مدل های روغن بیتزر بر روی آن کلیک نمایید.


 

 

 

کمپانی بیتزر تولید کننده کمپرسورها و روغن های برودتی

 

کمپانی بیتزر در سال 1934 در آلمان توسط مارتین بیتزر تاسیس شد. این کمپانی با تولید محصولات برودتی و تهویه مطبوع در صنعت برودت فعالیت دارد. دفتر مرکزی این کمپانی اکنون واقع در کشور آلمان می باشد. کمپانی بیتزر در کشور های زیادی در قاره آسیا، قاره آمریکا، قاره آفریقا و قاره اروپا دارای نمایندگی های فروش بسیاری است و محصولات تولیدی این کمپانی به بازار سراسر دنیا عرضه می شود.

 

از معروفترین و پر فروش ترین محصولات این کمپانی می توان به کمپرسور های برودتی و روغن های صنعتی اشاره کرد. یکی از محصولات این کمپانی روغن کمپرسور بیتزر مخصوص کمپرسور های برودتی است. این نوع روغن کمپرسور یکی از با کیفیت ترین روغن های کمپرسور در بازار ایران و جهان می باشد. روغن بیتزر مخصوص کمپرسور در ظرف های فلزی 5 و 10 و 20 لیتری، بسته بندی می شود.

 

بیتزر

 

 


اهمیت روغن بیتزر در کمپرسور برودتی


 

کمپرسور یکی از مهم ترین اجزاء سیستم برودتی ست. جهت کارکرد بهتر سیستم برودتی، باید قطعات متحرک داخلی کمپرسور به خوبی روغن کاری شود تا بتواند به درستی کار کند. در صورت استفاده مناسب و منظم و به موقع از روغن کمپرسور، هزینه سرویس و نگهداری کمپرسور و دیگر تجهیزات تا حد زیادی کاهش پیدا می کند و عمر مفید آن افزایش می یابد.

 

زمانی که دو قطعه فلزی بر روی هم کار کنند، در اثر تکرار حرکت بر روی هم، دچار سایش و اصطحکاک می شوند که برای جلوگیری از این فرسایش از روغن کمپرسور بیتزر مخصوص کمپرسور استفاده می شود. روغن کمپرسور علاوه بر روغن کاری و چرب کردن قطعات داخلی جهت بالا بردن طول عمر کمپرسور اهمیت و نقش های دیگری نیز دارد.

 

روغن کمپرسور بیتزر مخصوص کمپرسور باعث آب بندی قطعات داخلی کمپرسور می شود. زمانی که کمپرسور نو و کار نکرده شروع به کار می کند، قطعات متحرک فلزی داخل آن دچار کمی اصطحکاک می شود اما به تدریج لایه ای از روغن بر روی قطعات سوار شده و باعث چرب شدن قطعات داخلی کمپرسور می شود. این چرب شدن قطعات بر روی روان کار کردن کمپرسور تاثیر بسیاری دارد. بدین ترتیب کمپرسور اصطلاحا آب بندی می شود.

 

روغن بیتزر مخصوص کمپرسور برای خنک کردن و پایین آوردن درجه حرارت قطعات داخلی کمپرسور نیز کاربرد دارد. زمانی که قطعات داخلی کمپرسور شروع به حرکت میکنند، در اثر افزایش طول مدت زمان کار دستگاه، درجه حرارت قطعات داخلی کمپرسور به تدریج افزایش می یابد و جریان روغن کمپرسور در بین این قطعات باعث جذب درجه حرارت قطعات متحرک داخلی کمپرسور می شود.

 

روغن بیتزر مخصوص کمپرسور، در تمیز کاری داخلی کمپرسور هم نقش دارد. رسوبات حاصل از فرسایش قطعات داخلی کمپرسور، توسط روغن کمپرسور حرکت داده شده و به سمت فیلتر روغن برده می شود. فیلتر روغن رسوبات و ذرات گرد و غبار را به خود گرفته و باعث تصفیه شدن روغن کمپرسور می شود. سپس روغن تمیز در داخل کمپرسور جریان می یابد. همچنین به همین دلیل گرفتگی در داخل کمپرسور ناشی از رسوبات به ندرت رخ می دهد.

 

روغن کمپرسور بیتزر توسط قطعه ای به نام اویل سپراتور از مبرد خروجی از کمپرسور جدا می شود و سپس توسط لوله ای دوباره به کمپرسور باز می گردد.

 

 


ویژگی های روغن کمپرسور بیتزر


 

  1. فوم شدگی کم تر نسبت به دیگر روغن ها
  2. سازگاری بالا با انواع مبرد ها
  3. مخلوط شدن استاندارد با مبرد ها
  4. داشتن ویسکوزیته بالا و عدم رقیق شدن بیش از حد
  5. کیفیت مناسب و طول عمر بالا
  6. روغن کاری مطلوب قطعات کمپرسور که باعث افزایش تحمل اصطحکاک می شود.
  7. نسبت به سایر روغن ها از پایداری حرارتی خوبی برخوردار است.

 

 

روغن کمپرسور بیتزر

 

 

 


انواع روغن کمپرسور بیتزر


 

روغن بیتزر مخصوص کمپرسور به 3 نوع معدنی، مصنوعی و اکلیل بنزن تقسیم بندی می شود:

 

نوع معدنی این روغن از پالایش روغن های نفتی بدست می آید، نوع مصنوعی این روغن از الکل و فرآیند های سنتزی تولید می شود و روغن نوع اکلیل بنزن این روغن از پایه های نفتی و در آزمایشگاه توسط انسان ساخته می شود.

 

روغن نوع معدنی نسبت به دیگر انواع، قیمت پایین تری دارد و با مبرد های نوع CFC و HCFC مانند گاز R22 سازگار است. روغن کمپرسور بیتزر نوع مصنوعی از قیمت نسبتا بالاتر و اثری طولانی تر برخوردار است و رطوبت را با سرعت بیشتری به خود جذب می کند. روغن بیتزر نوع پلی استر با مبرد های HFC همانند گاز R134 سازگار است.

 

به جای روغن های نوع معدنی می توان از روغن های اکلیل بنزن که از نفت تهیه شده است استفاده کرد.

 

جهت انتخاب روغن بیتزر مناسب برای کمپرسور برودتی خود در ابتدا باید نوع کمپرسور و نوع مبردی که در سیستم برودتی جریان دارد، توجه کرد. سپس با توجه به نوع کمپرسور و مبرد مصرفی باید روغن مناسب را انتخاب کرد.

 

 

 


مزایای روغن کمپرسور بیتزر


 

روغن کمپرسور بیتزر با ویسکوزیته و گرانروی مناسب نه بیش از حد رقیق و نه بیش از حد غلیظ می باشد. رقیق بودن بیش از حد روغن باعث می شود بر روی قطعات داخلی کمپرسور لایه ای از روغن تشکیل نشود و از میان لوله ها قطعات به سرعت خارج شود. غلظت بیش از حد این نوع روغن باعث می شود که به راحتی نتواند در کمپرسور جریان پیدا کند.

 

این نوع روغن با شاخصه ویسکوزیته مناسبی که دارد، در برابر تغییر دما بسیار مقاوم است یعنی در برابر افزایش دما به مقدار خیلی اندکی رقیق و در برابر کاهش دما به مقدار کمی کاهش می یابد. همچنین این روغن می تواند با توجه به استاندارد های موجود با دیگر انواع روغن ها مخلوط شود بدون اینکه در سیستم اختلالی صورت گیرد.