سردخانه ها از لحاظ دمای کاری به 2 بخش، سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر تقسیم می شوند. سردخانه، عموما دارای یک بخش تولید سرمایش جداگانه است و این قسمت متشکل از یک سری قطعات اصلی (کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، شیر انبساط) و شیرآلات و قطعات جانبی است که در کنار یکدیگر مجموعه سیستم برودت سردخانه را تشکیل می دهند.

 

سرمای تولید شده، احتیاج به فضای عایقی دارد که بسته به ظرفیت سردخانه توانایی نگهداری محصول مورد نظر، در وزن مشخص را داشته و از نظر بهداشتی نیز کاملا استاندارد باشد. به این فضا در صنعت سردخانه عموما اتاق سرد گفته می شود که معمولا از مواد عایق آماده با وزن پایین، به نام ساندویچ پانل ساخته شده و در ابعاد و اندازه های مورد نیاز و با توجه به ظرفیت سرمایی سیکل تبرید، در محلی با زیرسازی مناسب نصب می گردد.

 

خرید لوازم سردخانه، نیازمند بررسی دقیقی از نیازها، هزینه‌ها و تضمینات مربوطه است. با دقت در انتخاب قطعات، می‌توانید عملکرد و کارایی سیستم سردخانه خود را بهبود بخشید. زمانی که قصد ساخت سردخانه دارید و استعلام قیمت تجهیزات سردخانه می گیرید، ممکن است با قیمت های متفاوت و پیش فاکتور های متفاوتی مواجه شوید.

 

نکته بسیار مهمی که وجود دارد، این است که سردخانه تعداد زیادی قطعات دارد و با جابجایی کیفیت و اندازه هر قطعه، بر روی قیمت نهایی پیش فاکتور تاثیر به سزایی دارد. مشتریانی که امروزه برای خدمات تعمیر سردخانه به مجموعه ما مراجعه می کنند، اکثرا به دلیل بی کیفیت بودن، کوچک بودن و عدم موجودی قطعات به کار رفته در سردخانه شان گلایه مند بوده و درخواست نوسازی با قطعات و تجهیزات مناسب را دارند.

 

سردخانه ای که با قطعات استاندارد و مناسب ساخته نشده باشد، ممکن است چندین ماه تا یک سال هم بدون مشکل کار کند و به دما برساند اما چون تمامی قطعات در فشار هستند، خیلی زود سردخانه فرسوده شده و به مرحله تعمیرات می رسد. این در حالی است که سردخانه استاندارد تا سالیان سال با کمترین هزینه های سرویس دوره ای کار کرده و شما را دچار دردسر های تعمیرات نمی کند.

 

انواع تجهیزات سردخانه

به طور کلی می توان تجهیزات سردخانه را در بخش های سردکننده و برودتی، بخش کنترل کننده و الکتریکی و تجهیزات بخش های اتصالات و بدنه سردخانه تقسیم بندی نمود که برای انتخاب هر یک، بایستی به ظرفیت، شرایط محیط، ابعاد سردخانه مورد نیاز، نوع محصول و هدف از راه اندازی، توجه نمود.

 

 

در مراحل ساخت سردخانه، پس از ساخت سوله مناسب، نوبت به نصب ساندویچ پنل و موتورآلات و تجهیزات سردخانه می رسد. اگر قصد خرید تجهیزات سردخانه را دارید، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی، درباره ی انواع قطعات سردخانه و برند های موجود در ایران اطلاعات کسب کنید و سپس خرید کنید. در این مقاله قصد داریم تمامی تجهیزات و موتور آلات سردخانه را نام برده و توضیحاتی را جهت راهنمایی خرید تجهیزات سردخانه به شما عزیزان ارائه کنیم.

 

توجه داشته باشید پس از معرفی هر کدام از تجهیزات، بهترین برند را بر اساس موجودی در بازار، کیفیت بالا و صرفه اقتصادی، پیشنهاد می کنیم تا بتوانید بهترین کیفیت تجهیزات را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

 

سردخانه، انباری جهت نگهداری محصولات با ارزشی چون میوه، دارو، گوشت، پروتئین، لبنیات و … است. لازمه نگهداری این محصولات با ارزش، در این است که همیشه سردخانه در حالت ایده آل کار کند تا از محصولات داخلش به خوبی محافظت کند. سردخانه ها از لحاظ ابعاد و اندازه به 2 دسته سردخانه های کوچک و سردخانه های صنعتی تقسیم می شوند. در اینجا نکته قابل توجه این است که، تجهیزات سردخانه های فریونی در تمامی کاربری ها و ظرفیت ها، مشترک بوده و تنها در ابعاد، اندازه ها و مدل ها با یکدیگر متفاوت اند. تجهیزات سردخانه به طور کلی به 4 بخش اصلی تقسیم می شود :

 

  1. موتورآلات و لوازم برودتی
  2. تجهیزات برقی و الکترونیکی
  3. لوازم بدنه یا اتاق
  4. لوازم نصب و راه اندازی

 

نکته بسیار مهم تمامی اقلام و تجهیزاتی که در ادامه این مقاله معرفی می شود، در هر سردخانه استانداردی باید نصب شود. بنابراین توجه داشته باشید که پیش فاکتوری که برای تجهیزات سردخانه دریافت می کنید، تمامی این قطعات را داشته باشد. حذف هر کدام از این تجهیزات از سیکل تبرید سردخانه، به احتمال زیاد، در ادامه مسیر نگهداری، شما را با مشکلات متعددی روبرو کرده و عمر سردخانه شما را کم می کند.

 

موتورآلات و لوازم برودتی سردخانه

 

کندانسینگ یونیت سردخانه

کندانسینگ یونیت سردخانه به مجموعه ای از چندین لوازم برودتی سردخانه گفته می شود که همگی بر روی یک شاسی نصب می شوند و در محلی بیرون از اتاف سردخانه قرار می گیرد. کندانسینگ یونیت در ظرفیت های متفاوت موجود است و تجهیزات متعددی شامل کمپرسور، کندانسور، شیرآلات و … را در بر می گیرد و توسط لوله مسی به اواپراتور و اکسپنشن ولو داخل اتاق سردخانه متصل می شود.

 

کمپرسور سردخانه قلب تجهیزات سردخانه

کمپرسور سردخانه یا همان موتور سردخانه به عنوان مهم ترین دستگاه از تجهیزات سردخانه بوده و در حکم قلب سردخانه عمل می نماید که معمولا نسبت به دیگر تجهیزات، قیمت بالاتری دارد. کمپرسور سردخانه ای، دستگاهی وارداتی بوده و در حال حاضر در ایران، هیچ کمپرسور سردخانه ای، تولید نمی شود. کمپرسورهای برودتی، انواع مختلفی دارند که نوع سیلندر پیستونی در سردخانه ها استفاده می شود.

 

در کمپرسور سردخانه، 2 بخش وجود دارد که بخش اول موتور الکتریکی کمپرسور است و برق را به انرژی حرکتی تبدیل می کند و بخش دوم تجهیزات مکانیکی قرار دارد که در آن گاز مبرد فشرده سازی شده و در طی این عمل دمای گاز نیز افزایش می یابد تا انرژی لازم برای حرکت در چرخه را داشته باشد.

 

از برند های خارجی کمپرسور موجود در ایران می توان به بیتزر، DWM کوپلند، بوک، فراسکلد، منیروپ دانفوس و … اشاره کرد. به طور کلی، کمپرسور های سیلندر پیستونی این برند ها در صنعت برودت ایران به نسبت، پر مصرف ترین هستند. کمپرسور های سردخانه ای در ابعاد و اندازه های خیلی کوچک تک فاز بوده و اما در اکثر ابعاد و اندازه ها، نیاز به برق 3 فاز دارند.

 

کمپرسور در سردخانه، مبرد را از اواپراتور گرفته، توسط سیلندر ها و پیستون های خود، آن را متراکم کرده و به کندانسور می فرستد. مبرد از اواپراتور باید به صورت گاز وارد کمپرسور شود. در صورتی که سیستم سردخانه، دچار اختلال شود، ممکن است مبرد به صورت مایع وارد کمپرسور شود. در اینجا اصطلاحا می گویند کمپرسور مایع کشیده و دچار خرابی و سوختگی می شود. بدین ترتیب اهمیت تعمیر سردخانه توسط تعمیرکار متخصص و حرفه ای مشخص می گردد.

 

انتخاب بهترین سایز کمپرسور برای ابعاد سردخانه شما نکته ای بسیار بسیار مهم است که اگر به درستی انتخاب نشود، تا همیشه این کمپرسور مشکل و دردسر شما خواهد بود. زیرا تمامی قطعات سردخانه را پس از انتخاب کمپرسور، مشخص می کنند. اگر کمپرسور برای سردخانه، بزرگ یا کوچک انتخاب شود، شما را با مشکل روبرو خواهد کرد. کمپرسور باید کاملا مناسب شرایط و ابعاد سردخانه انتخاب شود.

 

محبوب ترین کمپرسور سردخانه : موتور سردخانه بیتزر

اگر قصد دارید بهترین و در دسترس ترین کمپرسور را برای سردخانه خود انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما کمپرسور بیتزر است. این کمپرسور از قدیمی ترین کمپرسور هایی است که وارد ایران شده و به مرور زمان تکنولوژی ساخت آن پیشرفته شده است. برند بیتزر، تولید کشور آلمان بوده و محصولات تولیدی این برند در جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

اکثر مدل های کمپرسور پیستونی بیتزر مورد استفاده در سردخانه، در ایران موجود بوده و در صورت عدم موجودی نیز، به دلیل استفاده زیاد، در طی مدت زمان کوتاهی، موجود می شود. در صورت خرابی کمپرسور پیستونی بیتزر، اگر خرابی قابل تعمیر نباشد، به راحتی می توانید مدل مورد نظر را خریداری و جایگزین کنید. همچنین در صورتی که کمپرسور قابل تعمیر باشد، تمامی قطعات داخلی آن در ایران موجود بوده و با قیمت مناسب، می توان خریداری کرد.

 

علاوه بر آن، اکثر تعمیرکاران کمپرسور های برودتی، به تعمیرات کمپرسور پیستونی بیتزر آشنایی داشته و به راحتی آن را تعمیر می کنند. بنابراین کمپرسور پیستونی بیتزر نسبت به دیگر برند ها، از ویژگی های مثبت بیشتری برخوردار بوده و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر است.

 

کندانسور سردخانه ( مبدل حرارتی )

 

کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی یکی دیگر از تجهیزات سردخانه می باشد که در حالت کلی و عادی وظیفه خنک کردن سیالات و تغییرات فاز، مبرد گازی به مایع را بر عهده گرفته است. کندانسور گرمای موجود در سردخانه و سیال داغ داخل کمپرسور را جذب می کند و مبرد داغ را به حالت مایع با دمایی نزدیک به دمای محیط تبدیل می کند تا بتوان از آن برای انتقال به اواپراتور استفاده نمود.

 

کندانسور سردخانه می تواند هوا خنک یا آب خنک باشد، یعنی گرما را به آب یا به هوا منتقل نماید. در نوع هوایی آن، دستگاه در فضای باز نصب و عمل جذب حرارت به وسیله چند فن و با تولید جریان هوا در کنار لوله های کویل انجام می دهد، اما در نوع آبی آن، بجای هوا از آب برای کاهش دمای مبرد استفاده می شود.

 

کندانسور سردخانه یکی از مهم ترین تجهیزات سردخانه و هر نوع سیستم برودتی است. در کندانسور سردخانه، گاز مبرد داغ تبدیل به مبرد مایع با دمای بسیار پایینتر (نزدیک به دمای محیط) می گردد و جهت تزریق به اواپراتور سردخانه از طریق شیر انبساط آماده می شود، به همین دلیل کندانسور قطعه ای جدا نشدنی از لوازم سردخانه است.

 

کندانسور سردخانه دارای شاسی بوده که کمپرسور و برخی دیگر از تجهیزات را بر روی آن سوار کرده که جمعا با هم کندانسینگ یونیت را تشکیل می دهند. کندانسور سردخانه به دلیل آنکه در ایران توسط شرکت های ایرانی تولید می شود، نمونه خارجی ندارد. کندانسور در سیستم سردخانه وظیفه دارد، مبرد داغ و متراکم شده را از کمپرسور گرفته، فشار و دمای آن را کاسته و از حالت گازی به حالت مایع تبدیل کند. این فرآیند گرماده بود و فن های کندانسور گرمای این فرآیند را می گیرند.

 

اواپراتور سردخانه ( مبدل حرارتی )

 

آخرین قطعه اصلی از تجهیزات سردخانه در سیکل برودتی، اواپراتور نام دارد. اواپراتور به عنوان مبدل حرارتی، یکی از تجهیزات سردخانه می باشد که در داخل اتاقک سردخانه برای برای توزیع بهینه هوای خنک نصب می گردد. وظیفه اواپراتور کاهش دمای سالن سردخانه با ایجاد گردش هوا و عبور آن از کویل اواپراتور است.

 

اواپراتور نیز مانند سایر تجهیزات سردخانه بر اساس دمای کارکرد سردخانه، نوع محصول، نوع مبرد، نوع دیفراست و ظرفیت سردخانه، طراحی و ساخته می شود. اواپراتور در تجهیزات سردخانه یک مبدل حرارتی محسوب می شود که سبب انتقال گرمای موجود در محیط سردخانه به گاز مبرد خروجی از شیر انبساط می شود.

 

عملکرد این دستگاه بدین صورت است که مبرد سرد شده توسط کندانسور، وارد شده و در لوله های کویل اواپراتور به جریان می افتد و با استفاده از فن های خود، هوای سرد را پخش و محیط سردخانه و اقلام موجود در آن را خنک تر می کند. در واقع در اواپراتور است که سرمای مدار سرمایشی سردخانه برای ما ملموس است و گرمای موجود در محیط و اجناس داخل سردخانه گرفته می شود.

 

لازم به ذکر است اوپراتورها در سردخانه علاوه بر عملیات سرمایش سردخانه، عملیات تهویه را نیز انجام می دهد. اواپراتور در داخل سردخانه وظیفه دارد گرمای اتاقک سردخانه را گرفته و باعث خنک شدن اتاقک سردخانه می شود. مبرد خروجی از اکسپنشن، در داخل اواپرتور سردخانه، در طی فرآیند گرماگیر، به حالت گازی تبدیل شده و آماده ارسال به کمپرسور می شود.

 

پر فروش ترین کندانسور و اواپراتور : برند آرشه، آرتک و نوین

 

از تجهیزات سردخانه که مهم و گران قیمت است، می توان به کندانسور و اواپراتور سردخانه اشاره نمود. این 2 دستگاه، مبدل های حرارتی بوده که باعث می شوند سیال در حرکت، تغییر فاز داده و از این طریق به سرد شدن اتاقک سردخانه کمک می کنند. کندانسور در بیرون سردخانه و اواپراتور در داخل اتاقک سردخانه نصب می شود.

 

در حال حاضر در ایران کندانسور و اواپراتور های ایرانی تولید می شوند و به همین دلیل، کندانسور و اواپراتور سردخانه همانند باقی تجهیزات سردخانه، وارداتی نیستند. مبرد فریونی در کندانسور و اواپراتور در داخل کویل های مسی در جریان هستند. از برند های کندانسور و اواپراتور سردخانه موجود در بازار می توان به برند های آرشه، نوین، آرتک، آرکاکول، آرتمن، صابکول، نیک و … اشاره کرد.

 

تمامی این کندانسور و اواپراتور های موجود در بازار، از کیفیت های مناسبی برخوردار هستند. بر اساس تجربه ما در فروش کندانسور و اواپراتور های برند های مختلف، 3 برند آرشه، آرتک و نوین از برند های پرفروش و محبوب به شمار می روند. دستگاه های این برندها در اغلب سردخانه های کشور با آب و هوای مختلف کار می کنند و سردخانه داران از کارکرد محصولات این 3 برند، راضی هستند.

 

تفاوت این 3 برند در قیمت های آن و کیفیت آنان است. کندانسور و اواپراتور برند آرشه نسبت به برند آرتک و نوین، قیمت بالاتری دارد. زمانی که ملاک شما کیفیت بالای دستگاه اواپراتور و کندانسور مد نظر است، می توانید از برند آرشه استفاده کنید اما زمانی که قیمت اقتصادی ملاک خرید شماست، می توانید از برند نوین یا آرتک، دستگاه تهیه کنید.

 

دیگر نکته ای که درباره انتخاب کندانسور و اواپراتور سردخانه باید بدانید این است که اگر سردخانه شما زیر صفر است، بدون شک پیشنهاد ما به شما کندانسور و اواپراتور آرشه است زیرا نسبت به تمامی برند ها از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و فن اواپراتور های این برند نیز از نوع آلمانی ست. اما اگر قصد احداث سردخانه بالای صفر دارید، می توانید از کندانسور و اواپراتور دیگر برندها انتخاب کنید.

 

اویل سپراتور

در طی فرآیند فشرده سازی گاز و هنگام خروج آن از کمپرسور، مقداری روغن نیز خارج می گردد که با استفاده از دستگاهی به نام جداکننده روغن یا اویل سپراتور جلوی فرار آن از کمپرسور گرفته می شود.

این قطعه بعد از کمپرسور، نصب می گردد  و روغن مخلوط شده با گاز با شدت به آن وارد شده و سپراتور با سه حرکت، تغییر ناگهانی جهت حرکت تیغه ها، بکارگیری نیروی گریز از مرکز یا استفاده از فیلتر های مخصوص این روغن را از گاز جدا کرده و به کارتل کمپرسور باز می گرداند.

 

ریسیور

ریسیور سیلندری استوانه ای شکل است که در سیستم هایی که ظرفیت اواپراتور نسبت به کندانسور بیشتر باشد یا سیستم های دارای عملیات پمپ دان مورد استفاده قرار گرفته و غالبا در سیکل تبرید بین کندانسور و فیلتر درایر نصب می شود. این دستگاه برای 2 منظور بکار گرفته می شود:

کنترل کننده مبرد مایع و تاثیر بر روی فشار کندانس و (مادون سرد بودن مایع) با هدف جلوگیری از ورود گاز مخلوط با مبرد مایع به اکسپنشن والو

بعنوان مخزنی برای نگهداری مبرد مایع مازاد در سیکل و تزریق و استفاده مجدد آن در زمان مورد نیاز

 

لرزه گیر کمپرسور

در طی فرایند تبرید و بعلت عدم یکنواخت بودن مکش، تراکم و تخلیه، کمپرسور لرزش پیدا می کند که این ارتعاش ممکن است از طریق پایه ها و یا لوله های متصل به آن به دیگر قسمت های سیستم انتقال و موجب آسیب به دستگاه ها شود که برای جلوگیری از آن در قبل و بعد از کمپرسور و عمود بر محور اصلی، لرزه گیر نصب می شود.

لرزه گیر دارای یک مغزی چین دار مسی یا استیل با یک روکش منعطف است که لرزش کمپرسور را جذب می کند. از دیگر مزایای این قطعه می توان به کاهش صدا و ممانعت از بزرگ شدن سوراخ های ریز ناشی از لرزش ممتد در اتصالات لوله ها اشاره نمود.

 

آکومولاتور

حفظ طول عمر کمپرسور یکی از مهم ترین کارهای تعمیر و نگهداری سردخانه می باشد اما یکی از مواردی که موجب آسیب جدی به کمپرسور می شود ورود مایع به آن می باشد.

در سیکل تبرید، تمام مبرد به گاز تبدیل نمی شود و مقداری از آن نیز به صورت مایع باقی می ماند و از انجا که طراحی کمپرسورها با هدف تراکم سازی گاز صورت پذیرفته و مبرد مایع قابل متراکم شدن نیست، لذا ورود باعث لرزش، سرو صدا، صدمه به اجزا (مانند یاتاقان یا پیستون) و حتی ایجاد ترک در صفحه شیر داغ شود.

بنابراین قبل از بخش شیر ساکشن، دستگاهی بنام آکومولاتور یا مایع شکن نصب می شود و مخلوط مبرد گاز و مایع وارد شده و گاز از بالای مخزن آن خارج و به کمپرسور انتقال داده می شود ولی مبرد مایع و روغن در کف محفظه باقی می ماند.

 

فیلترها و صافی های سردخانه

همانطور که در قطعه های بالا توضیح داده شد، ورود مواد اضافی (مانند مبرد مایع یا گاز مخلوط) به بخش هایی خاص از سیستم تبرید می تواند موجب وارد آمدن خسارات و آسیب به تجهیزات شود که برای اطمینان از عدم ورود صد در صدی مواد ناخواسته، در مسیرهای مختلف سیکل سردخانه از فیلترها و صافی ها استفاده می شود  که پرمصرف ترین آن ها صافی روغن، فیلتر ساکشن، صافی ورودی کمپرسور، فیلتر کارتر کمپرسور، فیلتر ضد اسید و فیلتر درایر می باشند.

کنترل کننده ها

کنترل دائم دما در یک سردخانه امری ضروری است و از کار افتادن سیستم تبرید موجب ضررهای مالی زیادی می شود، لذا جهت نظارت بر دما و فشار مدار تبرید از کنترلرها استفاده می گردد. کنترلر ها در دو نوع الکتریکی و مکانیکی و با نام ترموستات و پرشر سوئیچ شناخته می شوند و از جمله تجهیزات مهم سردخانه به شمار می روند.

گاز مبرد

اساس کار یک سردخانه بر اساس ایجاد تغییرات دمایی در مبرد است. این سیال در سیستم تبرید به گردش در آمده و با تغییر حالت مداوم از مایع به گاز و بالعکس، موجب انجام عملیات تبادل حرارت در دستگاه ها می گردد. چرخه کار بدین صورت است که ابتدا در کمپرسور فشار و دمای مبرد افزایش می یابد، در کندانسور مبرد دچار کاهش دما می شود اما فشار گاز تغییری نمی کند، در شیر انبساط نیز کاهش دما و فشار مبرد به صورت همزمان اتفاق می افتد و سپس با ورود گاز به اواپراتور و تبادل دمایی با محیط، دمای آن افزایش پیدا می کند و به نقطه اولیه باز می گردد.

گازهای مبرد مختلفی از برندهای متفاوت در بازار موجود است اما در نظرگرفتن دماهای مورد استفاده در سردخانه برای انتخاب گاز مبرد بسیار مهم بوده و تاثیر بسزایی در عمر مفید تجهیزات دارد.

روغن کمپرسور

به حداقل رساندن اصطحکاک قطعات و جلوگیری از خوردگی و ساییدگی قسمت های مختلف کمپرسور دو دلیل عمده برای استفاده از روغن کمپرسور است که موجب افزایش طول عمر و کاهش اتلاف انرژی رینگ پیستون، میل لنگ، یاتاقان و سیلندر کمپرسور می گردد.

تجهیزات بخش کنترل کننده و الکتریکی سردخانه

تابلو برق

از مهم ترین تجهیزات در بخش الکتریکی یک سردخانه، تابلو برق آن است که در واقع محفظه ای سیم کشی شده شامل تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی و کنترلی می باشد که وظیفه نمایش و کنترل وضعیت کلی همه بخش های سردخانه، تنظیم تجهیزات، تامین برق همه واحدها با ولتاژهای خاص هر دستگاه و حفاظت از دستگاه ها در مقابل شوک های الکتریکی را بر عهده دارد.

هر تابلو برق دارای دو بخش با عملکرد خاص می باشند:

بخش فرمان:

در این واحد که کنترلر های سردخانه نصب شده، نحوه عملکرد همه دستگاه ها مشخص می شود و از ترموستات، کنترل های بار و فاز، ترمیستور، ترمودیسک، کنترل فشار گاز و روغن، نشانگرها، چراغ های هشدار و سیگنال و کلید تاخیری اواپراتور تشکیل شده است.

بخش قدرت:

در این بخش که کنترلرهای کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، کلید الکتروموتور اصلی،کلیدهای قطع و وصل روشنایی، سنسورهای چشمی، فیوز اصلی و فرعی و ورودی های انتقال قدرت قرار دارد، برق مصرفی (انرژی الکتریکی بجای الکترونیکی )هر دستگاه با توجه به مقدار ولتاژ مورد نیاز آن وصل می شود.

فن ها :

برای بسیاری از تجهیزات سردخانه مانند اوپراتورها،کمپرسور، مبدل های حرارتی، کندانسور و … از فن استفاده می شود. علاوه بر آن فن برای تبادل هوای سرد بین واحدهای سردخانه یا تهویه تابلو برق و تهویه مطبوع سردخانه های مخصوص مواد غذایی نیز بکار می رود.

کابل ها:

همه تجهیزات در حال کار در یک سردخانه برای فعالیت به برق نیاز دارند که بدین منظور جریان الکتریکی توسط تابلو برق بر اساس شدت و ولتاژ هر دستگاه تولید و سپس از طریق کابل های مخصوص به هر یک از تجهیزات ارسال می شود.

تجهیزات بخش اتصالات و بدنه سردخانه

ساندویچ پنل

مهم ترین نکته ای که در هنگامی طراحی و ساخت بدنه سردخانه باید مدنظر داشت، حفظ سرمای سردخانه و جلوگیری از اتلاف آن بعلت اختلاف دمای داخل و خارج سردخانه است. لذا امروزه برای عایق بندی حرارتی بجای دیوار معمولی دیواره، کف و سقف سردخانه از ساندویچ پانل استفاده می شود.

ساندویچ پنل ها به صورت سه لایه شامل دو لایه بیرونی (اغلب از جنس فولاد گالوانیزه، پروفیل با روکش روی، فولاد گالوانیزه، آلومینیوم و یا فولاد ضد زنگ) و یک لایه در وسط  (از جنس فوم پلی اورتان (PUR)، پلی استایرن سخت، پلی ایزوسیونات(PIR)، الیاف معدنی و پشم شیشه یا سنگ و در ضخامت ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر  ساخته می شوند.

از جمله سودمندی های استفاده از ساندویچ پنل در ساختمان سردخانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جلوگیری از هدایت حرارتی و انتقال سرما بین فضای داخل و خارج سردخانه (عایق حرارت بودن)
  • عایق رطوبت و جلوگیری از رشد قارچ ها و در نتیچه حفظ خواص مواد غذایی
  • عایق صدا
  • نسوز بودن خود ساندویچ پنل
  • حمل و نقل و نصب آسان
  • برداشتن فشار کار از سیستم برودتی و صرفه جویی در مصرف برق